٠ محصول در سبد خرید شما ثبت شده ٠تومان
avatar دانلود اپلیکیشن

احمد صادقیان


رایگانگفتگو با احمد صادقیان (مدیر عامل فرش ستاره کویر یزد- تک ماکارون)
مجری : از کجا شروع کردید ؟ چند سالتون ؟ ایا رشته ای را که انتخاب کردید همان را ادامه دادید یا نه چیز دیگری را دنبال کردید؟
صادقیان : من 60 سالمه ، 36 ساله در کار تولید هستم ، من را به اشتباه یا درست (با فروتنی) پیشکسوت فرش می شناسند. من این افتخار را داشتم که از سال 57 وارد تولید و صنعت بشوم. نقش پدر و مادر دراین موفقیت ها را نمی شود فراموش کرد.

من فارغ التحصیل رشته مدیریت اموراداری و بازرگانی هستم . با راهنمایی های مرحوم پدرم کار را پی گرفتم. کا ر را بصورت جمعی با برادران و خواهرم ادامه دادیم.
سال هایی که ما کار را شروع کردیم سال عادی نبود . شروع انقلابی بود که به موفقیت رسید و سالهای بعد از ان هم شروع جنگی بود که کسی رغبت سرمایه گذاری نداشت . ولی مرحوم پدر اعتقاد خاصی داشت “در هر مرحله ای باید تلاش کرد.”
فرصت ها را باید شناخت و ان موقعیت هم یک فرصت بود و ما با همین اعتقاد در سال 59 فرش ستاره کویر را تاسیس کردیم. در حال حاضر فعالیت گروه ستاره کویر به نساجی محدود نمی شودو ما در کار تولید هستیم.
بالغ بر 2500 اشتغال مستقیم ایجاد کرده ایم . تولید به صرف اینکه من باید صرفه اقتصادی داشته باشم نیست و من اعتقاد دارم کسانی که فقط این نظر را دارند بعد از مدتی دچار مشکل می شوند.
تولید یک امر مقدس است. یک وظیفه است. ما به مردم مان دین داریم باید دینمان را ادا کنیم. و درحال حاضر تنها راه نجات کشور تولید و صنعت است.و این کار می تواند مشکلات اقتصادی و معظلات اجتماعی و بیکاری را حل کند.
و با همین اعتقاد بود که در طی 8 سال جنگ ما کارمان راپیش بردیم و توسعه دادیم و همچنان داریم کارمان را پیش می بریم.
ودرحال حاضر هم با تمام مشکلاتی که هست تمام توان خود را برای مردم عزیزمان به کار می بریم و اعتقاد داریم این مردم لایق بهترینها هستند و ما سعی می کنیم وظیفه مان را به نحو احسن انجام دهیم.
مجری : اولین بار کی مدیر شدید؟
صادقیان: به صورت رسمی من جزء بنیانگذاران ستاره کویر هستم و از سال 59 مدیریت تشکیلات را در دست گرفتم البته کار گروهی بود و این مسئولیت را به درست یا به غلط به من واگذار کردند.(با فروتنی)2 تا برادر بزرکتر دارم که همیشه از راهنمای های انان بهره برده ام، همه به من کمک کرده اند . ما سعی می کنیم تجربات مان را به نسل بعدی انتفال بدهیم.
سالهایی که ما به دنیا امدیم امکانات امروز نبود . در دهه 40 حتی برق هم نبود و در اوایل شب که می توانستیم چراغ روشن کنیم و جند ساعت بطور موقت برق داشتیم . رادیو نداشتیم و اگرهم بود بصورت محدود بود تلفن و وسایل ارتباطی نبود.
حالا ببینید چه امکاناتی در اختیار شما قرار دارد ، این را قدر بدانید . شما به راحتی می توانید به دانش دسترسی داشته باشید امروزه وسایل ارتباط جمعی به شما امکان می دهند که به راحتی به دانشی که می خواهید دسترسی پیدا کنید.
الان چه اطلاعاتی شما نیاز دارید که در دسترس شما قرار ندارد؟
بالای 40 میلیون تحصیل کرده در این مملکت داریم و این قشر تحصیل کرده باید قدر فرصتها را بدانند. و شما باید اینده خودتان را بسازید. در برابر کاینات به این عظمت دنیا مانند دهکده کوچکی است که ما باید انرا بسازیم.
شما می توانید فرصتها را پیش بینی کنید.
بالاتر از ان شما می توانید فرصتها را بسازید و برقله ان اینده کشور و خودتان را قرار دهید و این یک وظیفه دینی وملی و اعتقادی است.و واقعا لحظه ها را از دست ندهید. لحظه ای که گذشت دیگر باز نمی گردد.
مجری:روابط خانوادگی شما مخصوصا با همسرتان چگونه است؟
صادقیان: من چون وقت بیشتری را به خانواده جامعه اختصاص داده ام برای خانواده خودم کم گذاشته ام. سال اول ازدواجم 240 روز خانه نبودم.
شما بدانید با هرکسی که موفقیتی پیدا کرده حتما همسر باوفا و دانا و با گذشت است. البته این مساله در مورد مادر من هم بود و نه تنها تحمل می کرد بلکه تشویق هم می کرد. و این درک را داشت که هنگامی که پدر کمتر به خانواده توجه میکرد داشت به خانواده بزرگتر خدمت می کرد.
مرحوم پدر عجیب عاشق کاربودند و هنگامی که شیفت کارگران عوض می شد پشت پنچره می ایستاتند و به چهره شاداب کارگران خیره می شدند. وقتی چند روز به تعطیلات می خوردیم می گفتند من کسلم و برویم کارخانه اگر تلاشی نیست حداقل نشانه های تلاش را ببینیم.

مجری : حرف اخری اگر دارید بفرمائید
صادقیان: من توصیه ام به جوانان عزیز اینست که فرصتها برای شما تمام نمی شود . امروز همه چیز محیا است.
ابر و باد مه و خورشید و فلک درکارند فقط این ما هستیم که باید فرصتها را گرامی بداریم . عزم کنید ، تلاش کنید قطعا موفق خواهید شد.

نظرات

همین حالا به ما بپیوندید

ایجاد حساب کاربری