٠ محصول در سبد خرید شما ثبت شده ٠تومان
avatar دانلود اپلیکیشن

خلاقیت در فروش


رایگانباید بدانید که مهمترین و ارزشمند ترین سرمایه برای رقابت با رقبا ایجاد خلاقیت و ابتکار در فروش و یا بازاریابی است. برای کسب و کار خود باید استلال های بسیار زیادی داشته باشید.

برای ورود و شروع رقابت در دنیای کسب‌وکار نیاز به برترین عملکرد، قوه مالی مناسب، شم بسیار خوب در تکنولوژی دارید. این درحالی است که دارا بودن هوش تجارتی و درست بینی برای رویارویی با فشارهای هر روزه در دنیای رقابت لازم می باشد، اما واقعیت این است که خلاقیت باعث می شود که شما در دنیای کسب‌وکار خود پیش کسوت نوآوری و توانمندی باشید و این بهترین سرمایه در رقابت می باشد همه شرکت‌ها باید بدانند که با روشی مناسب و سریع نوآوری های لازم را ایجاد کنند تا در دنیای کسب و کار خود و رقابت هایشان باقی بمانند و با تغییراتی که در آن ایجاد می کنند بتوانند موفق شوند.

 

دلایل ضرورت خلاقیت در فروش دنیای شرکت های رقابتی:

همه مدیران بر این باورند که تمامی قدرت شرکت‌شان بخاطر حرکت های موفق در دنیای کسب‌وکار شان، چیزی مهمتر از نظم ، بصیرت و انسجام و استحکام است.خلاقیت در فروش

ایجاد هر گونه خلاقیت بهترین روش در حفظ و بقا دنیای کسب ‌و کار شما است. خلاق بودن در تولید،فروش و یا بازاریابی باعث توسعه تولید یک شرکت به‌صورت مستقیم می شود. باید بدانید که خلاقیت در تولید محصولات باعث بالا رفتن کیفیت محصول و در نتیجه بالا رفتن فروش آن محصول می شود و مردم نیز در آینده به محصولاتی تولید آن شرکت اعتماد بیشتری می کنند.

نتیجه‌گیری‌ها نشان می‌دهد که ایجاد خلاقیت فقط یک واژه نیست بلکه روشی برای بهبود یافتن عملکرد هر شرکت می باشد

لازم است بدانید برای هر شرکت مدرن و رو به رشد دارا بودن خلاقیت بسیار ضروری است و این دارایی مستلزم یک فکر خلاق می باشد. همه سازمان ها نیاز به یک فکر جاه‌طلبانه جهت مدیریت خلاقیت در دورن و بیرون سازمان دارند.

سازمانی به نام سازمان مطالعات جهانی مدیریت پی دبلیو سی (PWC) می گوید «شرکت های موفق، خلاقیت و کانون های اجرایی منظم را به شیوه ای با هم ترکیب می کنند تا بتوانند در تمرکز خود با توجه به فرصتی هایی که به دست می آورند، تغییرات اعمال کنند.

ایجاد خلاقیت علی الخصوص  در زمانی هایی که ساختارها و فرآیندهای سازمانی نیاز به ترغیب و تشویق تفکر خلاقانه دارند، بسیار مفید است. عموما مصرف کنندگان هر کالا بهترین منبع برای گرفتن الهامات آن دنیای کسب و کار بوده‌اند

این الهامات در واقعیت این که سازمان ها به آنچه مصرف‌کنندگانشان می‌گویند و اعمال می کننند نهان نیستند، بلکه اشاره دارد به اینکه مصرف‌کننده پتانسیلی خلاقانه در سیر نوآوری دارد. این حرکت به معنی تبدیل مصرف‌کننده یا کارمند به منبعی از دیدگاه‌های خلاقانه. همه سازمان های معتبر و معروف دنیا چنین کاری را انجام داده اند.

 

اهمیت ایجاد خلاقیت در دنیای کسب و کار برای تولید، بازاریابی و فروش بیشتر

در همین اواخر یکی از شرکت های معروف تولیدی پوشک بچه برای ارایه بسته‌بندی جدید پوشک بچه پدر و مادرهای امروزی، مصرف‌کنندگان را به خلاقیت ترغیب می کند.به این صورت که با همکاری گروه خلاقیت جمعی‌ای یک، این برند یک مسابقه جهانی ترتیب داده است و در آن افراد خلاق را دعوت و نظرات و ایده‌های آنها را جهت ایجاد تجربه مناسب در خرید، جابجایی، نگه داری و استفاده از این پوشک‌ها جمع آوری می کند. ظرف مدت 24 روز، این سازمان 80 طرح و ایده جدید از 39 کشور دنیا را بدست آورده و تصمیم دارد به 3 طرح خلاقانه و برتر از 3 کشور چین، کلمبیا، فیلیپین جایزه دهد.

شخصی به نام سو میلز، کارشناس قسمت محصولات مربوط به کودکان در همین شرکت معتبر تولیدی این محصولات می گوید: «جمع آوری ایده های نو و جدید از خود  مصرف‌کنندگان خلاق بسیار با اهمیت و مهم است به دلیل اینکه می توان نیاز‌های مصرف‌کنندگان را بدون داشتن هر گونه محدودیت برآورده کرد. در چنین شرایطی می توانیم مناسب ترین روش میسر ساختن این امر را دریابیم و این یعنی خلاقیت و ابتکار در تولید،فروش و یا بازاریابی است»

 

سوال اینجاست که آیا خلاقیت مصرف‌کننده توانایی از بین بردن فاصله نوآوری را دارد؟

عموما بر این باورند که در زمان های دشوار داشتن ابتکار و خلاقیت برای کنترل اوضاع لازم است همه شرکت‌ها نیاز به افرادی دارند که نه تنها محصولاتشان را توسعه دهند، بلکه جهت وارد بازار کردن آنها و پیشرفت دادنشان در بین مصرف کنندگان آن محصول داری افکار مبتکر و خلاق باشند.

سازمان‌ها می توانند از راه تولید جمعی و با پیدا کردن طرح ها و ایده‌های نو از بین  مصرف‌کنندگان و کارمندان به موج های وسیعی از متفکران و مبتکران دست پیدا کنند تا قادر باشند روش ‌هایی برای حل مشکلات ابتکار و خلاقیت در محصولات یا برند مورد ارایه پیشنهاد دهند. این درحالی است که وظیفه تبدیل این طرح ‌های جدید به فعالیت‌هایی اجرایی بصورت محصولات آماده ارایه در دست مشتریان بعهده فروشندگان درون شرکت ها می باشد این روش برای یافتن ایده‌های مبتکرانه از میان مردم راهکاری مناسب برای هر شرکت می باشد، تا هم از مقاومت درونی در مقابل تغییر دوری گزیند و هم  خلاق و مبتکرانه عمل کند.

کلیه سازمان هایی که در دنیای امرزو تمایل به کسب و کار دارند همان هایی هستند که متوجه این امر شده اند جمع آوری ایده از میان مشتریان به کرات ساده تر از خلق‌کردن آنها ست و این موضوع به این معنی است به دنبال افکار خلاقانه خارج از چهارچوب سازمانی خود باشید و آنها را عملی کنید.

نظرات

همین حالا به ما بپیوندید

ایجاد حساب کاربری